به اشتراک بگذارید:
تعداد نظرات : ۰ نظر
چهارشنبه 10 ژانویه 2024
طلبه‌ای که با کمک خیرین، محله خود را آسفالت کرد+تصاویر

حجت الاسلام سمیعی در طول حضور ۲ ساله خود در محله گلریز، خدمات متعددی از خدمات عمرانی گرفته تا رفع مشکلات بیماران به مردم این محله ارائه داده است.

به گزارش کمالان نامه، حجت‌الاسلام مهدی سمیعی امام محله گلریز شهر فاضل‌آباد و امام جماعت مسجد امام رضا (ع) است. او دو سال و نیم است که در این مسجد در سمت امام جماعت مشغول خدمت به مردم است و در این مدت تلاش کرده تا کمک‌رسان مردم محله باشد.

اولین یادواره شهدای شهر بعد از چهل و چند سال

او پس از چهل و چند سال، با همکاری دیگر مسجدی‌ها اولین یادواره را برای شهدای این شهر برگزار کرد. کاری که پیش از این سابقه نداشته است. نصب تصاویر شهدا در محله از دیگر اقدامات او بوده است. سمیعی می‌گوید: «این کار سبب شده تا نسل جوان با شهدای خود بیشتر آشنا شوند.»

برگزاری اردوهای تفریحی برای بچه‌های مسجد، از دیگر اقدامات اوست. این در کنار برنامه‌های ورزشی، استخر و نظایر آن برای بچه‌ها بسیار جذاب است. در کنار این برنامه‌ها، او مسائل دینی را هم در نظر داشته و کلاس احکام، برای بچه‌ها برگزار می‌کند.

با پیگیری‌های مسجد خیابان محله آسفالت شد

احیای نماکاری مسجد از اقدامات عمرانی اوست که با کمک خیرین و مردم انجام شده است. او می‌گوید: «خیابان‌های محله با کمک خیرین و پیگیری از مسئولان آسفالت شد. روشنایی معابر و دیگر مشکلات هم با پیگیری‌های مسجد رفع شد. خانه هلال هم حالا راه اندازی شده و فعالانه به کار خود ادامه می‌دهد.»

۳ دختر با کمک مسجد راهی خانه بخت شدند

به گفته او، مرکز نیکوکاری در مسجد فعال شده و هم کمک‌های مؤمنانه را جمع آوری و بین نیازمندان توزیع می‌کند و هم برای جوانان بی‌بضاعت جهیزیه تدارک می بیند. تاکنون این مرکز توانسته ۳ جهیزیه برای زوج‌ها تهیه کند.

این امام محله از موضوع مهم آسیب‌های اجتماعی هم غافل نبوده و برای مبارزه با این آسیب‌ها به برگزاری کلاس‌های آموزشی مرتبط با اعتیاد و طلاق می‌پردازد. در این کلاس‌ها از اساتید مطرح استفاده می‌کند.

او با هدف مبارزه با بیکاری هم پیگیر ایجاد کارگاه خیاطی برای بانوان است. خانه احسان هم با پیگیری‌های او در مرحله صدور مجوز قرار دارد.

کمک ۲۵۰ میلیون تومانی برای تهیه دارو خانواده‌های نیازمند

به گفته این امام محله با دعوت از کاروان سلامت برای حضور در این محله، ویزیت رایگان بیماران و رفع مشکلات دندانپزشکی خانواده‌های نیازمند انجام شد. تنها در یک بخش از این خدمات ۲۵۰ میلیون تومان دارو به این خانواده‌ها اهدا شده است.

ایجاد خانه قرآن با ۵۵ قرآن آموز و تشکیل هیأت اندیشه ورز با هدف روشنگری و بررسی مسائل روز و آگاهی بخشی به اهالی از دیگر اقدامات ارزشمند این امام محله است.

وقف زمین برای ساخت پایگاه بسیج مسجد

به گفته ولی‌زاده فرمانده پایگاه بسیج مسجد، کارهای عمرانی از دیگر برنامه‌هایی است که حاج آقای سمیعی آن را دنبال کرده است. او می‌گوید: «با پیگیری‌های او ۱۶۰ متر زمین برای ساخت پایگاه بسیج وقف مسجد شد و حالا این پایگاه با کمک مردم و همت امام محله ساخته شده است.»

به اشتراک بگذارید...
برچسب ها :

دیدگاه