به اشتراک بگذارید:
تعداد نظرات : ۰ نظر
دوشنبه 26 فوریه 2024
اهدای عضو زن علی‌آبادی جان سه بیمار نیازمند را نجات داد

به گزارش کمالان نامه، زهرا شرکت کارشناس فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در این باره اظهار داشت: در ششمین عمل انجام شده اهدای عضو امسال گلستان، آمنه خاندوزی ۵۳ ساله اهل شهرستان علی‌آبادکتول پس از انجام مراحل تایید مرگ مغزی و کسب رضایت خانواده‌اش در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

وی بیان کرد: این مادر فداکار علی‌آبادی در سفر آسمانی‌اش به سه بیمار در صف پیوند، حیات دوباره هدیه کرد و نام وی در فهرست جان‌بخشان نامیرا به ثبت رسید

وی ادامه داد: این بانوی فدارکار بر اثر سقوط از ارتفاع دچار ضربه مغزی شده بود و تلاش پزشکان بیمارستان شهرستان برای نجات جانش اثر بخش نبود.

کارشناس فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، با قدردانی از خانواده فداکار این بانوی علی آبادی، انگیزه آنان از رضایت به اهدای عضو را زنده نگهداشتن نام و یاد آن عزیز درگذشته و کاستن از درد و رنج بیماران در صف پیوند اعلام کرد.

وی تصریح کرد: تصادف، ضربه به سر و خون ریزی‌های مغزی مهمترین عوامل مرگ مغزی در گلستان است و براساس آمارهای موجود در زمینه اهدای عضو، سهم زنان و مردان به ترتیب ۳۰ و ۷۰ درصد است.

به اشتراک بگذارید...
برچسب ها :

دیدگاه