به اشتراک بگذارید:
تعداد نظرات : ۰ نظر
دوشنبه 28 آگوست 2023
ورزشگاه آزادی تا ۱۵ روز دیگر برای نصب VAR آماده می‌شود

فارس: سرپرست شرکت توسعه و تجهیز گفت: تقریبا تا ۱۵-۱۰ روز دیگر مطابق آنچه فدراسیون می‌خواهد، ورزشگاه برای نصب VAR و اتاق دوپینگ آماده می‌شود. 

مهیار عسگریان درمورد دیدار امروز خود با علی خطیر در ورزشگاه آزادی، اظهار داشت: او مدیرعامل باشگاه بزرگ استقلال است و از من خواست توضیح بدهم چه اتفاقاتی در ورزشگاه آزادی می‌افتد و حجم بازسازی را ببیند. درمورد چمن، نور و … توضیح دادیم. خطیر نگران بود برای دربی شرایط ورزشگاه بهتر شود و ما هم قول‌هایی دادیم. زیرساخت‌ها را نیز آماده کرده‌ و اطلاعات را در اختیار سازمان لیگ قرار دادیم.

وی درمورد احتمال استفاده از VAR اجاره‌ای برای لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی، گفت: فکر می‌کنم فاضلی، مدیر ورزشگاه آزادی در روزهای اخیر در این مورد با خبرگزاری‌ها صحبت کرد. نماینده فدراسیون ۲ روز قبل از استادیوم برای نصب VAR و معرفی اتاق دوپینگ، بازدید کرد. مشغول آماده کردن تجهیزات هستیم اما طبق چیزی که به ما گفته‌اند، بلافاصله پس از آماده کردن اتاق‌ها، می‌توانیم تجهیزات این سیستم را اجاره و موقت نصب کنیم. البته کلیه زیرساخت‌هایی که برای برگزاری بازی‌های آسیایی نیاز است، ایجاد خواهیم کرد و ورزشگاه آزادی از این بابت مشکلی نخواهد داشت.

سرپرست شرکت توسعه و تجهیز درخصوص اینکه با این تفاسیر میزبانی ورزشگاه آزادی از بازی‌های لیگ قهرمانان قطعی است، توضیح داد: قطعا ما شرایط و استانداردها را برای میزبانی فراهم می‌کنیم اما فدراسیون VAR را می‌آورد اما ما زیرساخت‌ها را ایجاد خواهیم کرد.

عسگریان در پاسخ به این موضوع که البته برای قطعی شدن کار باید منتظر ورود نمایندگان AFC به ایران باشیم، گفت: اطلاعی از نماینده AFC  ندارم اما نماینده فدراسیون آمد. جا را دید و تایید کرد. در حال انجام تغییرات هستیم. تقریبا تا ۱۵-۱۰ روز دیگر مطابق آنچه فدراسیون می‌خواهد، ورزشگاه برای نصب VAR و اتاق دوپینگ آماده می‌شود.

وی درمورد اینکه اعلام شده برای ورود هواداران به ورزشگاه آزادی برای لیگ قهرمانان از ۵۰ درصد ظرفیت ورزشگاه استفاده خواهد شد، عنوان کرد: همین الان بیشتر از ۵۰ درصد ظرفیت ورزشگاه، فضای صندلی موجود است اما اینکه تصمیم گرفته شود با چه شرایطی آزادی میزبان هواداران باشد، برعهده شرکت توسعه و وزارت ورزش نیست بلکه تصمیم فدراسیون و سازمان لیگ است. مشغول مهیا کردن شرایط استادیوم هستیم و طبق قولی که دادیم ظرف ۱۵ روز، نخاله‌ها را خالی کردیم. کارهای ساختمانی راهرو را هم تمام کردیم زیرا این نگرانی وجود داشت که هواداران از این بابت آسیبی نبینند و جان‌شان در خطر نباشد. در هفته آینده برای بازدید کردن مسئولان فدراسیون، یک نامه ارسال خواهیم کرد. تصمیم‌گیری درمورد اینکه با این شرایط ورزشگاه آزادی قابلیت برگزاری بازی با تماشاگر را دارد یا ندارد برعهده سازمان لیگ و فدراسیون است.

سرپرست شرکت توسعه و تجهیز درمورد خبری که درمورد تَرَک‌های ضلع شرقی طبقه دوم ورزشگاه آزادی منتشر شد، پاسخ داد: ورزشگاه آزادی به لحاظ مقاومتی هیچ مشکلی ندارد. خواهش می‌کنم این اخبار یاس و ناامید کننده را به اطلاع مردم نرسانید. یک تَرَک که نمی‌تواند نشان‌دهنده مقاومت نداشتن ورزشگاه باشد. به لحاظ قانون بحران، تنها سازمانی که می‌تواند در بحث مقاومت نظر بدهد، فقط مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی است. در ۴ ماه به ۲ روش بارگذاری و علمی، آزمون‌ها انجام شد. تایید کردند ورزشگاه آزادی به لحاظ مقاومتی هیچ مشکلی ندارد. مردم از این بابت اصلا نگران نباشند.

به اشتراک بگذارید...
برچسب ها :

دیدگاه